Zanesljivo v četrtfinale Pokala SPAR

Rogaška je na povratni tekmi 5. kroga Pokala SPAR še enkrat premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo (87:72) in se uvrstila v četrtinale pokalnega tekmovanja.

V četrtfinale so avtomatsko uvrščeni Helios Sunsi, Union Olimpija in Krka. Ob Rogaški so se v četrtfinale uvrstile še Konjice, “blizu” so še Sixt Primorska, Zlatorog in Hopsi.

Šenčurjani so v Rogaški Slatini nudili dober odpor. Rogaška je ob polčasu vodila le za tri (42:39), odpor gostov pa dokončno zlomila v zadnji četrtini. Šenčurjani so se z delnim izidom 10:0 približali na 73:69, Rogaška pa je odgovorila z delnim izidom 12:0 in zmaga je zasluženo ostala doma.

Strelci za Rogaško: Johns 15 (11 skokov), Drobnjak in Fon po 14, Ferme 12 (7 asistenc), Grušovnik 10, Djuranović 9, Šakotić 7, Šantelj 6
Damjan Novaković je nekaj počitka zaradi lažje poškodbe namenil Darwinu Davisu.

Pri Šenčurju sta bila najučinkovitejša izkušena Pavič (20) in Varagić (13).

Četrtfinalni tekmi bosta 14. in 15. februarja, konec tedna (17.-19.2.) pa bo na sporedu “Final 4″. Nasprotnike v 1/4 finalu določi žreb.