Rogaška do minimalne prednosti

Slatinčani so si pred jutrišnjo povratno četrtfinalno tekmo Pokala SPAR priigrali minimalno prednost (63:62).

Povsem izenačen prvi polčas so dobili domači košarkarji, ki so po dvajsetih minutah vodili s 34:30.

Po trojki Drobnjaka je Rogaška v 23. minuti povedla za šest (39:33), Laščani pa so odgovorili z delnim izidom 11:0 za vodstvo s 44:39. V zadnji minuti 3/4 je Rizvić zadel za (najvišje) vodstvo Laščanov z devetimi točkami razlike (50:41).

Rogaška se je počasi a vztrajno vračala v igro, po seriji 11-ih zaporednih točk pa so Slatinčani ob vstopu v zadnjo minuto vodili za šest (63:57), Špan in Barič pa sta nato zadela za končnih 63:62.

Jutri ob 19. uri se bosta ekipi v Dvorani Tri lilije pomerili še enkrat, skupni zmagovalec pa se bo v sobotnem polfinalu pomeril z zmagovalcem obračuna med Olimpijo in Helios Sunsi. Ljubljančani so prvo tekmo dobili s 87:70. Konjice so doma presenetile Hopse (88:84), ki bodo imeli jutri pred svojimi navijači “popravni” izpit.