Kristijan Novak na čelu Združenja prvoligašev

V Ljubljani se je sestalo Združenje slovenskih košarkarskih prvoligašev. Na seji, kjer je bilo prisotnih 11 od 12 klubov, so predstavniki klubov soglasno izvolili novo vodstvo organizacije.

Kot predsednik bo Združenje v naslednjem obdobju vodil Kristijan Novak, za podpredsednika sta bila izbrana Matevž Zupančič in Aleš Antauer.

Novak in Zupančič bosta klube odslej zastopala tudi v Izvršnem odboru KZS. Združenje je na seji postavilo nove smernice delovanja, ki jih bo v prihodnjem obdobju predstavilo vodstvu Košarkarske Zveze Slovenije. Do naslednje seje se bo oblikoval tudi nov poslovnik Združenja in področne delovne skupine.

»Odlično je, da smo se odločili delovanje združenja dvigniti na višji nivo in postati relevanten in konstruktiven sogovornik našem košarkarskem prostoru, ki se sooča s številnimi izzivi.«
Kristijan Novak, predsednik KK Rogaška