Slaba 3/4 razlog za poraz na Primorskem

Derbi 6. kroga Lige Nova KBM v Areni Bonifika so prepričljivo dobili košarkarji Sixt Primorske (80:66). Za Slatinčane je bila usodna slaba 3/4 (28:12).

Uvod v derbi ABA (2) ligašev je bil zelo izenačen. Pri Rogaški je znova dobro začel Rashun Davis in goste v 9. minuti tudi popeljal v vodstvo s 17:13. 1/4 je še pripadla Slatinčanom (19:20), v nadaljevanju pa so imeli pobudo košarkarji Sixt Primorske. Shawn King je dve minuti pred koncem 2/4 domačine popeljal v vodstvo za 9, Rogaška pa je ob polčasu zaostajala za 6 (43:37).

V 3/4 že videna zgodba

Takoj na začetku drugega polčasa je “Tigrom” uspel delni izid 13:0 za vodstvo s 56:37 in tekma je bila pravzaprav odločena. Varovanci Damjana Novakovića v nadaljevanju niso ogrozili zmage Primorske. Svojo minutažo je v 4/4 dobro izkoristil mladi Vujačić, ki je zadel tri trojke.

Damjan Novaković: “Odigrali smo soliden prvi polčas, v tretji četrtini pa smo popolnoma popustili. Tekma je bila odločena že pred zadnjimi desetimi minutami. Domači so zasluženo zmagali.”

Šenčur boljši od Olimpije

Šenčur je doma presenetil Petrol Olimpijo (76:74), Šentjur je po podaljšku slavil proti Krki (104:101), Hopsi so na Polzeli premagali Ilirijo (95:76), Helios Sunsi pa so visoko slavili v Laškem (68:86). Po 6-ih krogih prvo mesto delita Primorska in Šenčur.

Prav Šenčurjani pa naslednjo soboto, 18. 11., gostujejo v Rogaški Slatini. Naše košarkarje še pred tem čaka tekma ABA Lige 2. V sredo v goste prihaja Borac iz Čačka.