V Ohridu do druge zmage v ABA Ligi 2

Po izenačenem prvem polčasu so Slatinčani v nadaljevanju tekme le strli odpor domačinov in na koncu prišli do visoke zmage z 78:56.

Košarkarji Rogaške so dobro začeli in hitro povedli z 12:2. Rashun Davis je tekmo začel, kot je tekmo proti Zlatorogu končal. Organizator igre Rogaške je že v uvodnih minutah dosegel 8 točk, do polčasa pa kar 20. Na koncu se je ustavil pri 32-ih točkah, temu pa je dodal še 5 skokov, 4 asistence in kar 11 izsiljenih osebnih napak.

Domačini so v nadaljevanju prvega polčasa sicer vzpostavili ravnotežje. Po delnem izidu 9:0 na začetku 2/4 so celo povedli z 22:20 in nato še z 29:25. Davis in Nikolić sta zadela za priključek in novo vodstvo gostov (29:32). Rogaški je še največ težav povzročal Emir Zimić (15 točk, 12 skokov), ki je Makedonce okrepil prav pred tekmo z Rogaško. Rezultat ob polčasu: 35:37.

Davis, Nikolić in Šantelj skupaj dosegli kar 64 točk

Takoj po odmoru so Slatinčani zaigrali agresivneje v obrambi. Razigrani Mitja Nikolić (16 točk, 11 skokov) je v 26. minuti zadel za +15 (40:55), zmaga Rogaške pa v nadaljevanju nikoli ni bila ogrožena. Tekma je bila dokončno odločena po delnem izidu 12:0 na začetku 4/4. Leon Šantelj je v slabih 23-ih minutah ob odličnem metu iz igre (6/7 za dve, 1/1 za tri) dosegel 16 točk in ujel še 7 odbitih žog.

Leon Šantelj.

Leon Šantelj je v Makedoniji odigral najboljšo tekmo v dosedanjem delu sezone.

V soboto derbi v Kopru

Naši košarkarji se jutri popoldan vračajo v Slovenijo, že v soboto pa jih čaka derbi Lige Nova KBM v Kopru. Primorska sicer danes gostuje v Splitu, Krka pa je sinoči v Novem mestu izgubila proti Dynamicu (75:76).